چرا باید از یک طراح داخلی کمک بگیریم؟

حتما برای شما هم پیش آمده که درجمع دوستان یا همکاران درباره طراحی داخلی ویلا یا واحد مسکونی خود صحبت کرده باشید. اگر در چنین موقعیتی قرار گرفته باشید احتمالا این صحبت را نیز از انها شنیده‌اید که خودت طرح اصلی را بده و لزومی به همکاری با یک طراح داخلی نیست. هزینه طراح را صرفه‌جویی کن و در جای دیگر خرج کن. بسیاری نیز در کل اعتقادی به طراحی‌های دیگران ندارند و می‌خواهند آنچه در ذهن خود دارند را پیاده‌سازی کنند؛ اما اشتباه این دسته افراد دقیقا همین جاست. آنها دانش و تجربه چندین ساله معماران را که خودشان از آن بی‌بهره هستند، نادیده می‌گیرند و نه تنها در هزینه‌ها صرفه‌جویی نمی‌کنند بلکه هزینه‌های سنگینی برای خود ایجاد می‌کنند. علاوه بر هزینه‌های اضافه، وقت و زمان خود را نیز از دست می‌دهند و در نهایت خروجی کار فضایی خواهد بود که کارآمد بودن و زیبایی فضای طراحی شده توسط یک معمار را نخواهد داشت. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چرا باید از یک طراح داخلی کمک بگیریم؟

لزوم همکاری با طراح داخلی

همانطور که پیش‌تر نیز ذکر گردید، مردم اغلب یا لزومی برای همکاری با یک طراح داخلی (Interior Designer) نمی‌بینند یا فکر می‌نند که برای همکاری با یک طراح داخلی باید هزینه بسیار بالایی را پرداخت کنند. اما مهم‌ترین نکته‌ای که اکثریت مردم نمی‌دانند یا نادیده می‌گیرند این است که بهره‌گیری از دانش یک طراح داخلی باعث کاهش هزینه‌های اضافی و در نهایت استرس شما خواهد شد.

بسیاری از ما به احتمال زیاد ایده‌های متعددی در ذهن خود داریم و می‌خواهیم در فضای مد نظر خود، این ایده ها را پیاده‌سازی کنیم؛ اما باید بدانیم که به تنهایی قادر به پیاده‌سازی آن ایده‌ها در دنیای واقعی نیستیم چرا که دانش فنی کافی را در این حوزه نداریم. به طور مثال ایده‌پردازی در مورد روف گاردن یک ویلا می‌تواند بسیار جذاب باشد اما طراحی و پیاده‌سازی اصولی آن قطعا از توان ما خارج است و باید به قول قدیمی‌ها کار به کاردان سپرده شود. به قول یکی از بزرگان معماری:

طراحی شاید کار بسیار دشواری نباشد، اما قطعا کار هر کسی نیست.

نقش طراح داخلی در دکوراسیون داخلی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که با خرید وسایل گران‌قیمت یا صرف هزینه‌های هنگفت می‌توان فضای جذاب و مدرنی را بوجود آورد که آنها از طراحی داخلی بی نیاز می‌کند، در صورتی که یک طراح حرفه‌ای که از دانش بالای طراحی برخوردار است می‌تواند بدون اتلاف وقت و هزینه، ارتباط بین فضای خانه و اشیا را به بهترین شکل ممکن برقرار کند. در حقیقت:

طراحی فرآیندی است که صادقانه به شما می‌گوید چه چیزی برای فضای شما مناسب است و چه چیزی نیست.

طراحی داخلی با گروه پرگاس

همانطور که پیش‌تر در این مطلب توضیح داده شد، طراحی داخلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و جایگاه طراح داخلی بسیار مهم است.طراحان  گروه پرکاس همراه شما هستند.

گروه مهندسی پرگاس با گردهم آوردن یک تیم قوی و قدرتمند از معماران در همه حوزه‌ها طراحی صفر تا صد معماری و سه‌بعدی سازی را با بالاترین کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی انجام می‌دهد. هزینه طراحی داخلی در گروه پرگاس بر اساس مصوبات سازمان‌های مربوطه محاسبه می‌شود و در نهایت بنا بر نیازهای کارفرما تعیین می‌گردد.

قطعا شما هم شنیده‌اید که می‌گویند خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج. اگر از همان ابتدا طراحی به دست افراد خبره انجام شود نه تنها خروجی نهایی پروژه بالاترین کیفیت را خواهد داشت، بلکه در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود و فضای یاد شده از لحاظ بصری جذاب و از لحاظ کاربردی بالاترین بازدهی را به شما خواهد داد. گروه مهندسی پرگاس همیشه با آغوش باز از علاقمندان معماری و کسانی که به دانش مهندسی اهمیت می‌دهند دعوت می‌کند تا در دفتر گروه به صرف یک قهوه مهمان باشند و طی یک جلسه مشاوره درباره پروژه خود با مهندسین پرگاس بحث و تبادل نظر کنند.