نکات مهم طراحی ویلا

همانطور که می‌دانید ویلا به ساختمانی گفته می‌شود که در تعریف امروز خود از چهار طرف دارای نما باشد. ویلا ساختمانی است که معمولا در خارج از شهرهای بزرگ ساخته می‌شود.

البته در بسیاری از شهرهای بزرگ نیز مناطقی وجود دارند که در داخل آنها ویلا ساخته می‌شود. در واقع در بعضی مناطق فقط اجازه ساخت ویلا داده می‌شود. طراحی villa در عصر حاصر به یکی از فیلدهای تخصصی معماری تبدیل شده است و ما در این مطلب قصد داریم پس از ارائه توضیحاتی کوتاه در زمینه ویلاها، نکات مهم طراحی ویلا را در قالب مطلب ۱۰ نکته در طراحی ویلا خدمت شما ارائه کنیم.

آشنایی بیشتر با ویلا

تاریخچه ساخت ویلا به روم باستان باز می‌گردد و از همان زمان ساختمان‌های ارزشمندی بصورت ویلا ساخته می‌شد که افراد از طبقات بالای جامعه در آن زندگی می‌کردند. از این مورد که بگذریم در عصر حاضر تقاضا برای طراحی و ساخت ویلاها بالاتر رفته است. دلیل این اقبال بالا، کیفیت بالای زندگی در ویلاها نسبت به آپارتمان‌هاست که همه ما این روزها به دلیل گسترش شهرنشینی با آن درگیر هستیم.

به دلیل تقاضای بالای این حوزه اغلب معماران و دفاتر معماری به این حوزه نیز ورود کرده‌اند و برخی از آنها نیز به طور کامل فقط در همین حوزه فعالیت می‌کنند.گروه مهندسی پرگاس هم برای جهت پاسخگویی به نیازهای جامعه مدتی است وارد حوضه طراحی و اجرا ویلا شده است.

ما طی مصاحبه‌ای با مهندسین مختلف ، ۱۰ نکته مهم در طراحی ویلاها را استخراج نموده‌ایم که شما با مطالعه این نکات می‌توانید دید جامعی به موارد تاثیرگذار در طراحی ویلا داشته باشید. این ۱۰ نکته بصورت تیتر وار به شرح زیر می‌باشند.

۱۰ نکته مهم در طراحی ویلا

۱. در طراحی نمای ویلا دقت کافی به خرج دهید. حرفی برای گفتن داشته باشید. کپی کردن هنر نیست.

۲. پوشش سقف ویلا را به درستی انتخاب کنید.

۳. در طراحی دکوراسیون داخلی و نمای خارجی تناسب را رعایت کنید.

۴. برای طراحی سقف از شیب مناسب و استاندارد استفاده کنید.

۵. تناسب رنگ‌ها را در نمای ویلا رعایت کنید.

۶. فضای سبز ویلا بسیار مهم است. منحصر به فرد باشید و فضایی جذاب طراحی کنید.

۷. از رنگ‌های گرم در نمای بیرونی و طراحی داخلی استفاده کنید. تنوع رنگی کمک می‌کند.

۸. حمام و دستشویی در زیبایی ویلا تاثیر بسزایی دارند.

۹. از آب نماهای تزئینی در نمای داخلی و خارجی استفاده کنید.

۱۰. برای ویلا تراسی جذاب در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *